Koenzym Q10 I Jego Suplementacja Preparatem

Koenzym Q10 jest jednym z ważniejszych związków chemicznych występujących w naszym organizmie. Jego najważniejszą funkcją jest umożliwienie produkcji energii w komórkach naszego organizmu. Dlatego też, jego odpowiednia ilość jest szalenie istotna dla naszego zdrowia i prawidłowego funkcjonowania. Poza tym, wykazuje on także właściwości antyoksydacyjne, dzięki czemu opóźnia starzenie się naszego organizmu. Niedobory koenzymu Q10 będą więc przekładać się na stosunkowo poważne problemy zdrowotne. W takich przypadkach, warto zdecydować się na suplementację koenzymu Q10 preparatem fin ubiquinol.

Czym jest koenzym Q10 i gdzie występuje?

Jest to związek chemiczny, należący do grupy kofaktorów wpływających na działanie niektórych enzymów. Znaleźć go możemy w każdej komórce naszego ciała. Występuje także w komórkach zwierzęcych czy też nawet bakteryjnych. Zdecydowanie największe ilości koenzymu Q10 znajdziemy w mitochondriach komórkowych, odpowiedzialnych za wytwarzanie energii. Umożliwiają one produkcję cząsteczki ATP, zapewniającej wytwarzanie 95% energii niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Koenzym Q10 jest bardzo dobrze rozpuszczany w tłuszczach oraz w alkoholu.

Jak pozyskiwać koenzym Q10, niezbędny dla naszego organizmu?

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest prawidłowo zbilansowana dieta. Nic nie zastąpi nam pozyskiwania składników, pierwiastków i witamin niezbędnych dla naszego ciała, bezpośrednio z przyjmowanych pokarmów. W przypadku koenzymu Q10 znajdziemy go w największych ilościach w produktach takich jak: szpinak, brokuły, brukselka, podroby, wysokiej jakości oleje, tłuste ryby, pełnoziarniste pieczywo, kasze. Aby więc zapewnić prawidłową jego ilość w naszym organizmie, musimy tego typu produkty wdrożyć do naszej diety.

Suplementacja koenzymu Q10 preparatem fin ubiquinol.

Niestety, nie zawsze możliwe jest dostarczanie koenzymu Q10 do naszego organizmu wraz z pożywieniem. Wynikać to może z zaburzeń odżywiania, nieprawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego, przyjmowania niektórych leków czy też różnych chorób i dolegliwości. W takich przypadkach warto sięgnąć po wysokiej jakości suplementy diety zawierające koenzym Q10, takie jak fin ubiquinol. Jest to wysokiej klasy suplement, dostarczany przez FINCLUB. Zawiera aż 50mg ubiquinolu w specjalnej substancji Kaneka QH™. Jest to odpowiednia ilość, gwarantująca prawidłową suplementację koenzymu Q10. Wystarczy przyjmować jedną tabletkę dziennie, najlepiej wraz ze śniadaniem. Dzięki temu zapewnimy sobie prawidłową ilość koenzymu Q10 w naszym organizmie.

Kiedy stosować preparat fin ubiquinol? Kiedy pojawiają się niedobory koenzymu Q10?

W zasadzie, naturalna produkcja koenzymu Q10 ma miejsce jedynie do około 30 roku życia. Osoby, które przekroczyły więc trzydziestkę, powinny bacznie obserwować, czy ich organizm nie wykazuje objawów niedoboru koenzymu Q10. W takich bowiem przypadkach, konieczna będzie jego suplementach za pomocą preparatów takich jak fin ubiquinol.

Pierwsze objawy niedoboru koenzymu Q10 mogą być bardzo dokuczliwe. Może się pojawiać ciągłe zmęczenie, brak apetytu i bezsenność. Pojawiają się także bóle głowy, zaburzenia pracy przewodu pokarmowego, czy też gospodarki lipidowej, co może przekładać się na podwyższony poziom cholesterolu. Długotrwały niedobór będzie z czasem prowadzić do narastającej frustracji czy też nawet wycofywania się z życia społecznego. Mogą się także pojawiać problemy natury fizycznej, jak chociażby nadwrażliwość na dźwięki, zanik słuchu, szumy uszne. Wzrasta podatność na infekcje. Mogą się także rozwinąć przewlekłe dolegliwości takie jak cukrzyca, zaburzenia układu krążenia, osłabienie wzroku, czy też nawet nowotwory.

Dlatego też, nie powinniśmy bagatelizować jakichkolwiek objawów, mogących świadczyć o niedoborach koenzymu Q10 w naszym organizmie. Jeśli tylko takowe wychwycimy, warto sięgnąć po fin ubiquinol, który jest bardzo dobrym suplementem diety, zapewniającym odpowiednie uzupełnienie tego związku w organizmie.

Czy preparat fin ubiquinol jest najlepszym rozwiązaniem?

Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem zawsze będzie zapewnienie sobie zdrowego trybu życia, dużej dawki aktywności fizycznej i zbilansowanej diety, uwzględniającej produkty z dużą zawartością tego koenzymu. Jeśli jednak z jakichkolwiek względów nie możemy zapewnić sobie dostarczania odpowiednich jego ilości wraz z pożywieniem, jego suplementacja preparatem fin ubiquinol, będzie rozwiązaniem zdecydowanie najlepszym.

Podobne wpisy