Suplementy diety fin karditabs

Dostarczanie do organizmu odpowiednich składników odżywczych, witamin i pierwiastków, to podstawa zdrowego życia. Czasem jednakże, nie jest możliwe ich dostarczenie wraz z pożywieniem. Wynika to często z aktualnie przechodzonych chorób, czy też ze względu na inne okoliczności. W takich przypadkach, rozwiązaniem zapewniającym odpowiednią ilość wszystkich składników jest ich suplementacja. Bardzo dobrze w tym przypadku jest sięgnąć po suplementy diety fin karditabs, które uzupełnią w organizmie niedobory składników takich jak witaminy z grupy B oraz magnez.

Kiedy sięgać po suplementy diety fin karditabs?

Przede wszystkim, suplementy diety fin karditabs, zapewniają nam uzupełnienie witamin z grupy B oraz magnezu. Są to niezbędne składniki, zapewniające prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Ich niedobory objawiają się różnymi problemami czy też zwiększoną podatnością na różnorodne dolegliwości zdrowotne.

Objawy niedoboru magnezu.

Magnez jest jednym z ważniejszych pierwiastków w naszym organizmie. Pełni bardzo ważne rolę w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni, jak również zapewnia utrzymanie zdrowia naszych kości oraz zębów. Niedobory magnezu w naszym organizmie mogą przejawiać się w następujący sposób:

  • Nadmierne uczucie zmęczenia
  • Trudności z koncentracją
  • Nadmierna drażliwość.
  • Pogorszenie samopoczucia,
  • Jest też wiązany z występowaniem depresji

Dlaczego brakuje nam magnezu i musimy sięgać po suplementy diety fin karditabs?

Niedobory magnezu w naszym organizmie są powodowane różnorodnymi przyczynami. Najczęściej będzie to przewlekłe, niedostateczne dostarczanie go wraz z pożywieniem, czyli nieprawidłowa dieta. Może to być także powodowane zaburzeniami odżywiania w wyniku innych chorób i dolegliwości, tak samo jak w przypadku zaburzenia wchłaniania magnezu (biegunki, zapalenie jelit). Magnez jest także wypłukiwany przez alkohol, toteż jego nadmierna konsumpcja będzie prowadzić do obniżania poziomu tego pierwiastka w organizmie. Ostatecznie, także niektóre leki będą prowadzić do obniżania poziomu magnezu w organizmie. Wobec tego, w przypadku ich przepisania przez lekarza, powinien on zawsze uwzględnić dodatkowe leki zapewniające jego uzupełnianie. Oczywiście musimy w takim przypadku poinformować lekarza, że przyjmujemy suplementy diety fin karditabs, które uzupełniają niedobory magnezu.

Funkcje witamin z grupy B w naszym organizmie.

Drugim z podstawowych składników, które zapewniają nam suplementy diety fin karditabs są witaminy z grupy B. Są one niezbędne ze względu na wiele istotnych procesów w naszym organizmie. W jednej tabletce suplementów diety fin karditabs znajdziemy:

  • Witamina B6  – 2,2 mg, czyli 157% dziennego zapotrzebowania organizmu.
  • Witamina B12 – 3 µg, czyli 120 % dziennego zapotrzebowania organizmu.

Czym objawiają się niedobory witamin z grupy B?

Witaminy z tej grupy pomagają w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek, jak również wpływają na prawidłowe funkcjonowanie naszego układu odpornościowego. Przyczyniają się także do poprawy naszego samopoczucia poprzez ograniczenie uczucia zmęczenia i znużenia. Są też pomocne przy utrzymaniu prawidłowego przebiegu procesu metabolizmu homocysteiny.

Poza tym, niedobory witamin z grupy B, będą przekładać się na negatywny stan zdrowia skóry, czy też włosów, jak również naszego układu nerwowego.

W jaki sposób rozpoznać niedobory witamin z grupy B?

Niedobory witamin z grupy B najczęściej objawiają się poprzez uczucie zmęczenia, zaburzenia czucia w nogach i rękach, jak również nudności. W przypadku dużych niedoborów witamin z tej grupy, może rozwinąć się nawet depresja. Mogą pojawić się skurcze mięśni, a jednocześnie, niebezpiecznie spada poziom cukru we krwi.

Czy warto sięgać po suplementy diety fin karditabs?

Z całą pewnością dodatkowa suplementacja witamin z grupy B oraz magnezu, w wielu przypadkach będzie wskazana i korzystna dla naszego zdrowia. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest dostarczenie wszystkich tych składników wraz z pożywieniem. Jest to po prostu najlepsze i najzdrowsze. Niemniej jednak, jeśli z pewnych względów w naszym organizmie występują niedobory tych składników i nie jesteśmy w stanie dostarczyć ich właściwej ilości wraz z pożywieniem, suplementy diety fin karditabs będą rozwiązaniem bardzo dobrym, po które warto sięgnąć.

Podobne wpisy